سفارش تبلیغ
صبا


کتاب حسینی -


درباره مهاجر
کتاب حسینی -
مدیر وبلاگ : مهاجر[197]
نویسندگان وبلاگ :
مسئول مسافرت[71]
معاون فرهنگی[2]
معاون علمی[2]
معاون اداری-مالی[2]
وحید نصیری کیا[13]
احسان آقارضایی[-2]
سعید توکلی[2]
محمد علی بیگی[0]
میهمان[6]

آی دی نویسنده
تماس با نویسنده


آرشیو وبلاگ
اطلاع رسانی
جهادی 87
جهادی 88
درباره جهادی
فعالیت‏ها در جهادی
خاطرات جهادی
فقر و محرومیت
مطالب طنز
فرکانس محرمانه
وقایع
شورای هماهنگی
مؤمن جهادی
خواهران جهادی
بسیج سازندگی
فرهنگی داخلی


.::رفیق قافله::.
شورای هماهنگی گروه های جهادی
تأملاتی در باب جهادی
بنیاد فرهنگی والی
مؤسسه جهادی
بسیج سازندگی
یاوران جهادگر
جواد الائمه
مهرباران
رضوان
رازدل
آفتاب طلایی(نیک شهر)

.::همرهان::.
آنتن [35]
کتاب های سید مرتضی [176]
فلسفه و حکمت [148]
باشگاه اندیشه [137]
صالحین شیعه [62]
ماهنامه حیات [146]
ماهنامه حضور [295]
ماهنامه راه [133]
سبکبالان [102]
مجاهد [389]
ساجد [133]
نائب [355]
[آرشیو(12)]

شماره دوم نشریه هجر.آبان 88.نسخهpdf آوای مهاجر


اشتراک فصلنامه مهاجر
 
لوگوی وبلاگ
کتاب حسینی -

کلیه حقوق این وب‏گاه متعلق به گروه جهادی مهاجر است
Mohajer.basij@gmail.com
 RSS 

 مهدی نوری /mahdi@ketabnews.com
 
اشک روان بر امیر کاروان/ جعفربن‌حسین شوشتری/ مترجم :شهرستانی – محمدحسین/ نشر دار الکتاب
شیخ جعفر شوشتری با دو کتاب ارزنده خود در تکیه محرم حسین علیه السلام و یارانش، شرکت کرده است. یکی‌اش همین اثر است که در اسم عربی‌اش"خصائص الحسینیه و مزایا السید المظلوم دمع العین علی خصائص الحسین علیه السلام" است. این کتاب ارزنده در دوازده فصل سامان یافته است: "ویژگی‌های امام حسین در عوالم وجود"، "ویژگی‌های اخلاقی امام حسین در روز عاشورا"، "رابطه امام حسین(ع) با جد بزرگوارش"، "الطاف خاص الهی بر امام حسین"، "مناجات‌های امام حسین"، "خصایص زیارت امام حسین"، "پیوند خاص امام حسین با قرآن"، "پیوند خاص امام حسین با خانه خدا"، "پیوند امام حسین با فرشتگان"، "امام حسین آیینه تمام‌نمای جد بزرگوارش" و "امام حسین در ادب فارسی"

 
اشک باید رازدار باشد/ تهیه وتنظیم : مرتضی مفیدنژاد/موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی
" اشک باید رازدار باشد" در برگیرنده گزیده‌ای از بیانات رهبر فرزانه انقلاب پیرامون "محرم الحرام و نهضت عاشورای حسینی" که بین سالهای 1361 تا 1385 و در جمع های مختلف مبلغان دینی، مداحان اهل بیت(ع)، واعظان و خطیبان و قشرهای مختلف مردم است.
در بخشی از کتاب که گزیده ای از سخنرانی حضرت آیت الله خامنه‌ای در دوران ریاست جمهوری و به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی در سال 1365 است، می‌خوانیم:
"فقط یک حکم از احکام نظام اسلامی را پیغمبر گفته بود ولی عمل نکرده بود. آن این بود که هرگاه قطار منظم جامعه اسلامی و نظام اسلامی از خط خارج شود و روند کلی نظام تغییر پیدا کند، تکلیف چیست؟ پیغمبر گفته بود که در مقابل این انحراف امت اسلامی چه باید بکند، اما خود حضرت به آن عمل نکرده بود. چون تا پیغمبر بود انحرافی پیش نمی‌آمد. این باید در زمان جانشین پیغمبر می‌بود. جانشین چه کسی بود هم فرقی نمی‌کرد، بسته به این بود که آن شرایط خاص در زمان کدامیک از ائمه بعد از پیغمبر پیش بیاید. لذا امام حسین(ع) بایستی به آن تکلیف الهی عمل می کرد برای اینکه نظام اسلامی را ــ که داشت از خط خارج می شد و یا خارج شده بود ــ با آن عمل، با ادای آن واجب و تکلیف، به وضع اول خودش برگرداند ."

   
امام حسین (ع) شهید فرهنگ پیشرو انسانیت/ علامه محمدتقی جعفری‌تبریزی/ تهیه وتنظیم : سیدعلی جعفری /موسسه تدوین و نشر آثار علامه جعفری
مطالب کتاب در اصل دست نوشته‌ها و متن سخنرانی‌های استاد مرحوم آیت الله "محمدتقی جعفری" درباره سیدالشهداست که مباحثی از این دست را شامل می‌شود": امام حسین شهید فرهنگ پیش‌رو انسانیت"، "شهادت و ابعاد آن"، "اصول پنج گانه مربوط به قدرت و حق و باطل"، "دو رکن اساسی شخصیت‌های سازنده فرهنگ پیش‌رو انسانیت"، "معاویه کیست و کارنامه او چیست"، "اهداف و انگیزه‌های قیام حسین بن علی "، "آیا امام حسین می‌دانست که در این قیام شهید می‌شود "و "قانون حسینی"نحوه ورود به بحث و دوران بین مفاهیم و مناظر جدید ایشان را که یادتان هست؟  
 بحارالانوار در زندگانی حضرت امام حسین علیه‌السلام/ محمدباقربن‌محمدتقی مجلسی/ مترجم: محمدجواد نجفی/ نشر کتابفروشی اسلامیه
درباره دریا دریا نورانیت کلام اهل البیت چه می‌توان گفت جز اینکه قدر این مجلدات ترجمه شده از این یکصد و ده جلد را بدانید. تمام سخنان قابل تامل حضرت سید الشهدا در این دو جلد بحارالانوار گرد آمده است.
پدر،  عشق و پسر/ سید مهدی شجاعی/ کتاب نیستان / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
در کنار ترجمه ادبی زیارت ماندگار عاشورا و آفتاب در حجاب این کتاب سید مهدی شجاعی به عنوان یکی از ناب‌ترین روایات ادبی هنری از واقعه کربلا خواندنی است. علی اکبر حسین در بیان نمادینی از سوی عقاب مرکب راهوارش برای لیلی از اتفاقاتی که برای فرزندش افتاده حکایت جانسوزی را روضه‌خوانی می‌کند. چند نکته درباره این کتاب لازم به یادآوری است: یکی اینکه چاپ یازدهم این کتاب الان در کتابفروشیهاست. دیگر اینکه شجاعی این کتاب را ظاهرا برای مخاطبان کودک و نوجوان کانون پرورش فکری نوشته است ولی در واقع پدر عشق و پسر داستان عاشقانه‌ای است که سن و سال نمی‌شناسد. ونکته نهایی هم میزان سندیت این یادداشت 84 صفحه‌ای است: سی و شش مقتل معتبر و درجه اول را برای نوشتن این روضه مکتوب،  هنرمندانه کنار هم گذاشته است!
 پس از پنجاه سال پژوهشی تازه پیرامون قیام حسین/ سید جعفر شهیدی/ نشر :دفتر نشر فرهنگ اسلامی
در این کتاب نویسنده بر آن است وقایع تاریخی مربوط به قیام امام حسین(ع) را از زمان ظهور اسلام تا پس از شهادت ذیل موضوعات گوناگون شرح و بررسی کند. برخی از موضوعات کتاب بدین قرار است: ظهور اسلام در مکه، مسلمانان صدر اسلام، وقایع تاریخی، تازه مسلمانان، حکومت عثمانی، وضعیت اجتماعی مسلمانان، مرگ معاویه و حکومت یزید، حرکت امام از مکه به عراق، واقعه کربلا و اتفاقات بعد از آن همچون قتل مختار و آشوب درعراق.
راستی نمی‌شود از این کتاب ایشان سخن گفت و اشاره‌ای به کتاب شریف قیام امام حسین نداشت. کتاب ارزشمندی که امروز در خبرها آمده بود به چاپ سی و هفتم رسیده است.نویسنده : مهاجر » ساعت 9:0 عصر روز دوشنبه 88 آذر 30