• وبلاگ : 
 • يادداشت : عكس يادگاري...
 • نظرات : 1 خصوصي ، 8 عمومي
 • چراغ جادو

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + مهاجر 

  مهاجر مثل شقايق زندگي كن ، كوتاه اما زيبا / مثل پرستو كوچ كن ، فصلي اما هدفمند / مثل پروانه بمير ، درد ناك اما عاشقانه / موسم كوچ زماني است كه دگر تاب ماندن نداشته باشي ، زماني از جاي برمي خيزي كه محيط حياتت به قدري تو را در تنگنا قرار ميدهد كه تنفس در آن فضا برايت دشوار باشد . هنگامي كه از سكون به تحرك ميرسي ، توقف تو را به نيستي ميكشاند و حركت به حيات سوق ميدهدت . شايد پرستو بارزترين مصداق براي هجرت باشد كه با تغييرات جوي آشيان و سرزمينش را رها نموده و گام در هوايي تازه ميگذارد . انسان نيز حيواني است ناطق كه در امور غريزي با حيوان اشتراكاتي دارد . تنها موهبتي كه او را از ساير جانداران مجزا ساخته و ماسواي حيوانات قرار ميدهد ، قوه ي تعقل اوست . انسان اين توان را دارد كه غرايزش را در سيطره ي تصميم گيري هايش قرار دهد و اين قوا عامل دو دستگي نوع بشر است . برخي پست تر از تمام مخلوقات و جمعي برتر از بشر و ملك . هجرت و كوچيدن بخشي از غرايز آدمي و فصلي از حيات اوست . در عالم خارج از وجود آدمي براي هر نيازي پاسخ گويي تعبيه شده است . اگر آدمي به اين فصل از زندگي خود پاسخي مناسب را اعطا نمايد ، گامي بلند را در مسير تكامل برداشته است و اگر بي تفاوت از آن بگذرد ، اين سكون او را از رشد باز ميدارد و او در زمره ي اهل غفلت در مي آيد . چرا كه « قد تبين الرشد من الغي » ليكن هجرتي سودمند است كه هدفمند باشد . زيرا هدف است كه آدمي را ميسازد . مقصود از هجرت ، دور شدن و فاصله گرفتن از سيئات و ترك محرمات است . آدمي هجرت ميكند كه در مكاني پاك و سالم سكني گزيند . كوچ ميكند تا شيوه ي زيستن را بياموزد ، تا ايستادگي در برابر شدايد را تمرين نمايد . تا زماني كه بازگشت ، مهاجرانه زندگي نمايد . هجرت محدود به مرزهاي زمان و مكان نيست ، هجرت در سرشت آدمي به وديعه نهاده شده ، در تمامي ازمنه و امكنه و با هر عقيده و تفكري . تنها آناني كه معناي آن را دريابند و با وجودشان آن را لمس نمايند ، مهاجر راستين اند .

  + سعيد 

  سلام.تو رو خدا مبيني مو اولين نفري بودم که آمدم تو عکس ولي اصلا نمتني مو رو ببيني.ايم رسم روزگار ديگه دداش.مخلص همه ي بچه هاي جهادي هم هستم.(لطفا با لهجه ي مشهدي بخونيد)

  *بچه محل امام رضا.

  + مهاجر 
  سلام عليكم . كاش تمام كساني كه به جهادي رفته اند در خاطرشان باشد كه در همه جا بايد مجاهد بود نه تنها در مقابل چشمان مردمان محروم . خدا در همه جاست !
  + برزو زماني 
  در اين گذر زمان مگر آن كه جهاديان بتوانند تاريخ را براي هميشه نگه دارند
  + ساغر 

  البته تف به ريا!!!!!

  خسته نباشيد.

  پاسخ

  سلام. از لطف شما كمال تشكر را داريم./

  اول به مدينه و صفا را صلوات...صداي بچه هاي جهاد....همه با پارچه صورتاشون را پوشوندن. با بيل و کلنگ مشغولند....تو چهره هاي روستايي­ها انگار يک نشاط ديگه­اي پيدا شده....

  + رسول 

  اين نفري كه از همه جلوتره

  خيلي بامزه ي!

  آدمو ياد چارلي ميندازه!

  داره ميشكنه!

  با اينكه من نبودم عكس جالبي بود

  + حسين 

  ياد باد آن روزگاران!...ياد باد!